Uk Uk

Терапія на тему «Позитивне мислення»

Мета: навчити індивіда приймати навколишнє середовище у всій багатогранності і різноманітності, а не входити в протистояння з нею.
Зрозуміти, як правильно впоратися з труднощами, і вміти знаходити максимально можливу кількість рішень проблемних ситуацій.

1.Візит подяки

Закрийте очі. Уявіть людину, яка одного разу зробив або сказав щось, що змінило ваше життя на краще. Людину, яку ви так і не подякували як слід. Людини, з яким ви можете зустрітися особисто на наступному тижні. Представили? Вдячність може зробити вас більш щасливим і задоволеним життям. Відчуваючи вдячність, ми підживлює приємними спогадами, а висловлюючи її, зміцнюємо зв’язки з іншими людьми. Але іноді ми говоримо «спасибі» на ходу, між справою, не вкладаючи в це слово особливого сенсу. Вправа «Візит подяки» дає можливість відчути, що значить дякувати осмислено і цілеспрямовано.

2. що хорошого відбулося за цей день?

Щовечора протягом тижня виділяйте на цю вправу десять хвилин перед сном. Записуйте, що хорошого відбулося за день (три радісних моменту) і чому це сталося. Щоденник можна вести в зошиті або на комп’ютері. Головне, щоб у вас був щоденник. Ви можете писати про дрібниці ( «Сьогодні по дорозі з роботи додому чоловік купив моє улюблене морозиво») або про важливі події ( «Сестра народила здорового хлопчика»).

Після кожного запису потрібно відповісти на питання: «Чому це сталося?» Наприклад, якщо ви написали, що чоловік приніс морозиво, ваш можливий відповідь: «Тому що мій чоловік буває по-справжньому уважним» (або «Тому що я подзвонила йому і нагадала , щоб він зайшов в магазин »), а якщо написали:« Моя сестра народила здорового хлопчика »-« Її зберігає Бог »(або« Під час вагітності вона робила все правильно »).

3. Вправа «Ключові гідності»

Мета цієї вправи – розпізнати свої головні достоїнства, використовуючи їх частіше і по-новому.
У «позитивному вступ» (одна сторінка, близько 300 слів) пацієнт описує конкретний випадок, коли зміг максимально проявити себе і використовувати свої найкращі якості.

Пацієнт виділяє в позитивному вступ свої сильні сторони і називає ситуацію, в яких ці риси характеру йому вже допомагали.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
  4. Лист вибачення

  Говоримо про прощення як про потужний інструмент, який дозволяє нейтралізувати почуття гніву і гіркоти або навіть перетворити їх в позитивні емоції.

  Завдання.

  Пацієнт пише лист вибачення, в якому описує чиюсь провину перед собою, свої почуття і обіцяє пробачити кривдника (тільки в тому випадку, якщо це можливо.

  5. Оптимізм

  Пацієнт думає про трьох дверях, які для нього закрилися. А які відкрилися?

  питання:

  1. Що ви відчували коли малювали?
  2.Про що говорять ваші малюнки?

  Висновки: Всі присутні взяли участь в терапії.

  Тренінг був спрямований на підняття спогадів, минулих моментів життя, через що виникли не великі труднощі. Деякі завдання викликали змішані, чи не приємні емоції у членів групи. Після того як група відчула і згадала з чим вони раніше зіткнулися, були завдання які були спрямовані на позбавлення від негативних емоцій.