Uk Uk
Реабілітація алкозалежних

Реабілітація осіб з алкогольною залежністю – це складний і тривалий процес, що включає в себе комплекс заходів, спрямованих на очищення організму від наслідки впливу алкоголю, відновлення фізичного та психологічного стану, переорієнтування на здоровий спосіб життя, повторну соціалізацію в суспільстві, відновлення колишніх навичок і умінь, які були втрачені під час хвороби.

Алкоголізм – це не просто зловживання алкоголем, це цілий комплекс психофізіологічних порушень, що відбуваються з організмом під впливом алкоголю. Просте зусилля волі, щоб не пити, в цьому випадку не допоможе. Оскільки це захворювання зачіпає всі аспекти життя людини – соціальні, сімейні, професійні – то тут необхідний комплексний підхід і допомогу лікарів відповідного профілю.

Через поступової алкоголізації відбувається фізична і психічна деградація людини, погіршується його здоров’я: робота всіх органів і систем порушується, виникають (або поглиблюються вже наявні) органічні порушення головного мозку, порушується когнітивна сфера, через що страждає пам’ять, логіка, мислення. Це призводить до того, що алкозалежних людина не може працювати за своєю спеціальністю, не може забезпечувати себе, поступово втрачає соціальні комунікативні навички. Тому алкозалежних людині потрібна лікарська допомога.

Багато з алкозалежних, які не бажають визнавати свою проблему і свою хворобу, звертаються в наркологічні клініки тільки під тиском сім’ї. Тому вони не зацікавлені в успішному проходженні курсу реабілітації, їх цікавить тільки медикаментозна допомога для зняття симптомів похмілля, і курс детоксикації. Без комплексного лікування алкоголізму, що включає в себе психологічну допомогу, і без усвідомленого бажання тверезості – ефективність реабілітації буде невисокою.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
    Головним фактором успішності реабілітації та ресоціалізації є усвідомлене добровільне бажання пацієнта відмовитися від алкоголю.

    Симптоматичне медикаментозне лікування при алкоголізмі, безумовно, є дуже важливим – усунення симптомів похмілля, нормалізація сну і травлення, детоксикація організму. Але для повного лікування алкоголізму потрібно етіотропне лікування, яке усуває причини самого захворювання. А причинами виникнення алкоголізму, як правило, є різні психологічні чинники впливу на людину: вплив середовища; бажання піти від буденного життя в світ веселощів, бажання забутися через втрати.

    Часто виникнення алкоголізму пов’язано з особистісними факторами – якщо людина спочатку не схильний до самоорганізації та дисципліни, якщо він відрізняється розбещеністю і невмінням відмовити собі в щохвилинних бажаннях, то велика ймовірність, що у нього виникне залежність будь-якого роду – від психоактивних речовин, від ігор, і т.д.

    Відмова від алкоголю є найважливішою, але недостатньою мірою для формування тверезого способу життя. Алкоголік може не вживати спиртне, але тяга до нього залишиться і залежність теж. Тільки повне усвідомлення своєї хвороби і розуміння, що з нею не можна впоратися своїми силами, призведе алкозалежної до пошуку методу лікування. Єдино вірним і ефективним методом вирішення проблеми алкоголізму є лікування в наркологічній клініці. Повний курс реабілітації під наглядом досвідчених лікарів-наркологів та психологів допоможе людині повернутися до нормального життя.