Uk Uk
Залежність як хвороба

Залежність від наркотиків і алкоголю має психофізіологічний походження. Тяга до наркотику і алкоголю проявляється як на фізіологічному рівні, так і на психологічному. Через це залежність як захворювання дуже складно піддається лікуванню. Компульсивная тяга до прийому психоактивних засобів настільки сильна, що впоратися вольовим зусиллям з нею просто неможливо.

Наркоман вважається хворою людиною, а його залежність – хворобою. Основні причини, через які наркоманія вважається хворобою: втрата контролю над вольовою сферою, неможливість прогнозувати наслідки прийому наркотиків, погіршення інтелектуальної сфери і поява провалів в пам’яті, фізичні страждання через синдром абстиненції. А найголовніші ознаки залежності як хвороби – це прогресування стану, тенденція до виникнення рецидивів, і летальний результат в разі ненадання своєчасної медичної допомоги. Те ж саме відноситься і до алкогольної залежності.

Перші прийоми наркотику або алкоголю дарують гарний настрій, навіть ейфорію. Щоб повторити цей ефект, людина починає приймати знову і знову, і це чинить руйнівну дію на його тіло і психіку. Однак через звикання організму дозування постійно збільшується. Через деякий час у залежної людини повністю придушуються захисні реакції, і остаточно формується психологічна і фізіологічна залежність від психоактивних речовин. У перервах між прийомами дози виникає абстинентний синдром, що виявляється досить болісними фізичними симптомами.

Причини виникнення залежності

Найчастіше алкогольна або наркотична залежність виникає у осіб, схильних до цього, мають вроджені чи набуті органічні порушення мозку, що володіють певними особливостями особистості (слабкий самоконтроль, розбещеність, інфантильність). Має чимале значення і соціальний фактор – в неблагополучних родинах діти частіше починають вживання наркотиків і алкоголю, ніж діти в благополучних сім’ях.
симптоми залежності

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
  Безперечні ознаки залежності – це непереборний потяг до наркотиків або алкоголю, але з боку це видно не відразу, так як людина часто приховує свої статки від сім’ї і друзів стільки, скільки може.

  Непрямі ознаки:

  • Невластиве людині дивну поведінку, сверхвозбужденное або мляве.
  • Перепади настрою.
  • Невмотивована агресія.
  • Зміна апетиту.
  • Порушення циркадних ритмів (сон).
  • Зміна почерку.
  • Розширені зіниці, почервоніння очей (це відноситься до наркотичної залежності, а не алкогольної).
  • діагностика залежності

  Діагноз ставиться за сукупністю ознак, помічених лікарем-наркологом при огляді і по хіміко-токсикологічному аналізу. До подібних ознак належать: порушення координації, порушення мислення, мовні розлади, змінене свідомість, неадекватна поведінка. Така клінічна картина захворювання викликана інтоксикацією організму наркотиками або алкоголем.
  лікування залежності

  Лікування залежності здійснюється в стаціонарі наркологічної клініки, зрідка – в домашніх умовах. Після детоксикації організму, пацієнтові призначають стимулюючу і підтримуючу терапію (вітаміни, гепатопротектори, препарати для підтримки серцевої системи). Необхідною умовою терапії залежності є психологічна корекція поведінки.