Uk Uk
Лікування підліткового алкоголізму

Підлітковий алкоголізм – це дуже серйозна соціальна проблема. Несформований організм легко піддається деградуючому впливу алкоголю. Сп’яніння настає швидше, ніж у дорослої людини; хронічна залежність розвивається в короткі терміни. У підлітків значно частіше, ніж у дорослих розвиваються алкогольні психози, і вивести з психотичного стану їх вкрай складно. З подібним станом зможе впоратися тільки досвідчений лікар-нарколог, який спеціалізується на лікуванні підліткового алкоголізму, який, на жаль, піддається лікуванню з великими труднощами.

Які причини підліткового і дитячого алкоголізму?

Важливу роль в нашому житті відіграє наше середовище і оточення. Якщо негативний приклад непомірного узливання підлітку подає сім’я, то і він з великою часткою ймовірності теж почне зловживати алкоголем. Якщо ознак соціального падіння і деградації у дорослого ще немає, то дитини це розкріпачує, він не вважає тягу до спиртного небезпекою, яка призводить до хвороби.

Іншою причиною раннього пристрасті до спиртного є те, що в певному віці підростаючі діти групуються за інтересами, і кожному, що складається в групі однолітків, хочеться виглядати перед ними більш дорослим і значущим. Використовуючи для самопрезентації у своїй соціальній групі такі негативні атрибути дорослого життя, як алкоголь, наркотики, сигарети, вони потрапляють в пастку психофізіологічної залежності, від якої нелегко вилікуватися.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
    Вплив однолітків дуже багато значить, іноді підліток зовсім не хоче пити, але боїться насмішок і подначіванія друзів. На початку першої стадії розвитку алкогольної залежності підліток ще може відмовитися від вживання спиртного, але не хоче, оскільки тяга поступово посилюється. Надалі він вже і не зможе самостійно відмовитися від вживання, особливо, якщо розвиток залежності відбувається в інтенсивному темпі.

    Схильність до зловживання алкоголем більше притаманна підліткам з нестійкою психікою, з черепно-мозковими травмами в анамнезі, з вродженими чи набутими органічними порушеннями мозку.

    Психічна і фізична залежність від алкоголю у підлітка лікується за допомогою комплексного курсу реабілітації, що включає в себе лікарську терапію, психологічні та педагогічні методи, психокоррекцию. Самостійно молоді люди не можуть впоратися зі своєю залежністю, так як хвороблива і непереборна тяга до алкоголю змітає всі заборони, розмиває межі допустимого і відключає критичне мислення, і їм потрібно лікарська допомога.

    Лікарі наркологічного профілю після обстеження і діагностики стану підлітка призначають заходи, що сприяють зниженню тяги до алкоголю і очищенню організму від токсинів. Детоксикационная терапія виведе токсичні речовини з органів і тканин, відновить роботу печінки, яка в нашому організмі відповідає за переробку і метаболизацию етанолу ферментами. Медикаментозна терапія допоможе зняти симптоми ломки, поліпшити сон і самопочуття. Психологічна допомога допоможе переорієнтувати підлітка на тверезий спосіб життя. Психологічна підтримка є важливою частиною процесу лікування алкоголізму.