Uk Uk

Амбулаторне лікування

Амбулаторне лікування наркоманії передбачає організацію медичної допомоги в домашніх умовах і регулярне відвідування спеціалізованих клінік, де відсутні койко-місця, тому стаціонарне відновлення є неможливим.

Взагалі, на перших етапах терапія наркотичної залежності обов’язково повинна здійснюватися в стаціонарних умовах того чи іншого центру, щоб за пацієнтом цілодобово спостерігали кваліфіковані фахівці. Однак на останніх лікувальних стадіях, коли людина вже майже відновився, необхідно робити все можливе для повернення особи в соціум, з яким йому поки що складно взаємодіяти. Пристрасть до наркотиків швидко погіршує життя в соціумі – хворий свариться з сім’єю, своїми колегами, через деструктивного фізичного і психологічного стану він вже не може продуктивно виконувати свою роботу. Для поступового повернення до нормального життя потрібно поступове збільшення своєї соціальної активності.

При цьому не варто забувати про психологічну підтримку, яка може бути отримана в спеціалізованих клініках на групових заняттях або під час індивідуальних бесід з докторами.

Специфіка амбулаторного лікування

Лікування наркоманії амбулаторно – це непогана можливість спробувати ведення тверезого способу життя поза стінами реабілітаційного центру, де створені максимально комфортні умови, а в звичному середовищі, де людина перебувала раніше. Коли пацієнт приходить до лікарів, він може розраховувати на повноцінну медичну підтримку, але виходячи з центру він живе так, як захоче. Ті, хто дійсно вже давно переконалися в згубності деструктивної звички, легко навчаться самостійно жити і не думати про необхідність постійної взаємодії з фахівцями, які працюють в наркологічній клініці.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
  Нове життя без дурману починається після ресоціалізації, відновлення зв’язків з сім’єю. Якщо спостерігається активна підтримка від близьких, лікарів і на групах взаємодопомоги, то людині буде набагато легше перебувати в нових для нього умовах і не спокушатися побачивши випивки або заборонених препаратів.

  Безумовно, амбулаторне лікування наркоманії Київ має практикуватися вже на останніх реабілітаційних етапах. Перші терапевтичні стадії зазвичай здійснюються стаціонарно – пацієнт цілодобово знаходиться в клініці. Спочатку він перебуває у стресовому стані, адже знаходиться далеко від свого будинку і звичних умов. Коли лікування добігає кінця і починається амбулаторний режим, багато пацієнтів відчувають радість і реальне полегшення. Як показує практика, настільки позитивні емоції – це вже половина успішного результату. Колишній наркоман повинен розуміти, що навіть якщо він ще раз оступиться, то все одно зможе прийти в клініку, висловитися: тут його вислухають, дадуть корисні поради, мотивують не здаватися і вірити в себе і свої сили.

  Завдяки такій підтримці людина відчуває себе захищеним і довіряє лікарям. Як результат – він не буде боятися робити самостійні кроки на шляху до остаточного зцілення. Фахівці, що працюють в наркологічному центрі, стежать за динамікою відновлення і надалі вже не втручаються в процес без необхідності. Це дозволяє особистості соціалізуватися, навчитися жити без залежності, самостійно справлятися з проблемами і труднощами, не вдаючись при цьому до дурману і алкоголю.

  Головні переваги амбулаторного лікування

  Амбулаторний терапевтичний процес здійснюється лише у виняткових випадках. Йдеться про такому лікуванні, при якому людина не знаходиться цілий день в стаціонарі. Якщо практикується подібна форма відновлення, доктора приходять до пацієнта додому або ж його доставляють до медзакладу для проведення процедур, огляду.

  Амбулаторне лікування наркоманії в Миколаєві є досить поширеною формою, так як для нього характерно безліч незаперечних переваг:

  • Не потрібно платити за проживання в клініці. У підсумку виходить сильно заощадити, адже саме житла є найбільш дорогої складовою в кошторисі.
  • Під час реабілітаційного процесу людина знаходиться в сімейному колі. Залежному набагато комфортніше проходити лікування, не віддаляючись від своїх близьких.
  • У процесі терапії особистість залишається повноцінним членом суспільства (якщо ситуація не дуже плачевна і не потрібно ізоляція від зовнішнього світу).
  • Коли людина різко перестає спілкуватися зі своїм оточенням, відразу породжуються далеко не найприємніші чутки. Завдяки амбулаторної терапії вдасться уникнути цих чуток.

  Таким чином, амбулаторне лікування наркозалежності рекомендується проводити на фінальних стадіях відновлення, щоб пацієнтові було легше соціалізуватися і взаємодіяти з суспільством.