Uk Uk
Хто такий алкоголік?
Алкоголізм це хвороба, суть якої полягає в залежності організму від хімічної речовини – етанолу. Часте зловживання алкоголем поступово призводить до фізичної та психічної деградації. Небезпека алкоголізму полягає ще і в тому, що вживання алкоголю – не таке соціально неодобряемое поведінку, як вживання наркотиків, але, тим не менш, це теж залежність, що має не менше важкі наслідки. Запійні алкоголіки, у яких стадія захворювання розвинулася до хронічного перебігу, вже не можуть самостійно покинути вживання алкоголю, оскільки етанол вбудовується в перебіг біохімічних процесів організму.

наслідки алкоголь надає на мозок людини. Порушуються нейронні зв’язки, погіршується розумова діяльність, з’являються провали в пам’яті, порушується критичне мислення. Виникають органічні порушення мозку, при яких посилюються (акцентуіруются) негативні риси характеру, через що співіснувати в одному будинку з алкоголіком дуже складно. Від цього страждають його близькі та рідні. До слова, не тільки алкоголізм викликає органічні порушення мозку, а й навпаки: алкоголізм часто виникає у людей, у яких є вроджені органічні порушення або придбані (наприклад, черепно-мозкова травма).

Часто причиною смерті хронічного алкоголіка лікарі називають алкогольний цироз печінки. Саме печінка приймає на себе весь тягар алкогольної інтоксикації. Функцією печінки (однієї з головних) є детоксикація, тобто знешкодження токсинів. Завдяки цьому, печінку за допомогою ферментів розщеплює алкоголь і вже у вигляді нешкідливих продуктів вони виводяться з організму за допомогою нирок. Через підвищення навантаження на нирки, виникає підвищення артеріального тиску.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
    За статистикою, зловживання алкоголем набагато частіше викликає порушення печінки у жінок, ніж у чоловіків. Ризик розвитку порушення функціонування печінки також викликають зайву вагу і побічні захворювання (наприклад, діабет).

    Алкоголізм не тільки викликає супутні захворювання, викликані руйнівним дією етанолу на внутрішні органи, а й призводить до проблем в соціальній сфері. Алкоголік вже не може працювати швидко, точно, відповідально. Часто він втрачає роботу або працює на такій роботі, яка не вимагає кваліфікації. Відносини з родичами і друзями псуються. Рівень життя падає, моральні принципи і життєві цінності перекручуються.

    Описаний вище непривабливий портрет хронічного алкоголіка – хворої людини, з компульсивной тягою до спиртного, з супутніми захворюваннями і погіршенням здоров’я, який випав із соціального життя – особливо сильно вражає, коли з’являється розуміння того, що від алкоголізму ніхто не застрахований. І кваліфікована лікарська допомога потрібна будь-якій людині, у якого є проблеми з алкоголем. Незважаючи на те, що алкогольна залежність формується повільніше, ніж наркотична, через що ознаки фізичної і психологічної деградації проявляються повільніше, алкоголізм – це важка хвороба, і алкозалежних людина заслуговує лікування і підтримки.