Uk Uk
Хто такий наркоман?

Наркоман – це важко хвора людина, головним симптомом захворювання якого є компульсивний потяг до вживання наркотиків. Залежність від наркотиків чинить руйнівну дію на життя і здоров’я людини, приводячи до смерті в тому випадку, якщо людині вчасно не була надана наркологічна допомога. На жаль, найчастіше людина сама не бажає отримати допомогу, оскільки не думає, що вона йому потрібна.

Наркотики порушують, в тому числі, і діяльність когнітивної системи людини – пам’ять, критичне мислення (через що він і не усвідомлює свою залежність, не сприймає її як хвороба, що вимагає лікування). Наркоманія зачіпає соціальну сферу життя людини, руйнує його сімейні, дружні, робочі зв’язку. Він випадає з життя соціуму, часто – стає на кримінальну доріжку, щоб добути дозу. Криміналізація наркоманії та її поєднання з захворюваннями, що передаються через кров, такими, як ВІЛ і гепатити, призводять до того, що людина стає ізгоєм.

Серед наркоманів дуже багато споживачів ін’єкційних наркотиків, тому в наркоманской середовищі часто поширюються захворювання, що передаються з кров’ю. Гігієнічні стандарти у наркоманів знижені, гидливість пригнічена, і вони можуть використовувати один і той же шприц на всіх для введення наркотику в вену. Таким чином, зростання числа наркоманів неминуче призводить до зростання кількості випадків захворюваності формами гепатиту і ВІЛ.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
    Наркоман – це залежна особистість, він не може (і часто не хоче) контролювати свою поведінку, що робить його потенційно небезпечним для інших людей, для соціуму. У разі успішного проходження курсу лікування і реабілітації в наркологічній клініці, наркоман може навчитися жити зі своїм захворюванням, не даючи наркотиків можливості контролювати своє життя. Якщо людина повністю усвідомлює необхідність утримання від наркотиків і зовсім не вживає їх, то за допомогою психологічного переосмислення і переорієнтації свого життя він може протистояти вольовим зусиллям виникнення рецидиву.

    Життєво важливі сфери життя людини – біологічна, психічна, соціальна, духовна – повинні піддатися радикального очищення від дії наркотиків. Ступінь залежності від наркотиків можна диференціювати в залежності від того, наскільки сильно постраждали сфери життя людини від вживання наркотиків. Відповідно, якість і успіх одужання вимірюється за рівнем восстановленности даних сфер.

    Якщо психіка у людини спочатку схильна до рівноваги, до відновлення себе після будь-яких пережитих потрясінь, то у такої людини немає схильності до виникнення залежності будь-якого роду (алкоголізм, наркоманія, токсикоманія, ігроманія). Нестабільна розхитана психіка, порушення інтелектуальної та вольової сфери, фізична деградація завжди супроводжують наркозалежність і унеможливлюють самостійне лікування від неї. Тому тільки вчасно вжиті заходи наркологічна допомога здатна витягнути наркомана з безодні залежності.