Uk Uk
Лікування пивного алкоголізму

У суспільній свідомості давно вже вкоренилося помилкова думка, що слабоалкогольні напої не є шкідливими для здоров’я і небезпечними, тому що не викликають сильну залежність. Насправді слабоалкогольні напої викликають розвиток залежності, і це доведений факт. Наркологи виділяють серед інших видів залежності «пивний алкоголізм» саме тому, що багато людей так безтурботно відноситься до пива і іншим слабоалкогольних напоїв. Алкоголіки зі сформованої залежністю, що п’ють горілку, коньяк, самогон або інші міцні напої – дуже часто заперечують свою залежність від спиртного, вважають, що в будь-який момент зможуть перебороти тягу і не пити. А ті, хто зловживає пивом – тим більше не вважають свою недугу проблемою.

Багато в чому до такого опрометчивому і несерйозного відношенню до пива призводить постійна реклама, яка презентує сам напій як нешкідливий або навіть корисний, завдяки якому весело і приємно відпочивати, проводити час з друзями. Така масована рекламна кампанія призвела до того, що пивний алкоголізм тепер все частіше зустрічається серед жінок і підлітків, хоча ще не так давно це був «чоловічий» вид алкоголізму. Але залежність від будь-яких психоактивних речовин завжди має однакову психофізіологічну природу і завжди негативно впливає на здоров’я.

Раніше цей напій мав дійсно невелику фортецю – всього 1,5-2,8 відсотків. А сьогодні фортеця деяких сортів пива досягає 14 відсотків. Небезпека пива не тільки в його фортеці, але і в змісті алкалоїду хмелю під назвою ізоморфін. За своєю хімічною будовою це речовина нагадує морфін, що підсилює психологічну залежність від пива.

Оскільки пиво розслаблює й умиротворено на людину, то його часто п’ють, щоб зняти стрес і відпочити після роботи. Згодом психологічна звичка пити після роботи взаємно підсилює фізіологічну тягу до пива.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
    Лікарі-наркологи вважають, що пивний алкоголізм має тенденцію до все більшого розповсюдження. У групі ризику перебувають підлітки. У них формування алкогольної залежності відбувається ще швидше, ніж дорослих. Вплив алкоголю на підлітковий організм, незміцнілий і несформований, з незрілої психікою – сильне і важко піддається змінам. Якщо у батьків є підозра, що їх дитина почала пити пиво – слід негайно привести його на консультацію до нарколога. Чим більше часу згаяно – тим важче вилікувати підлітка.

    Пивний алкоголізм призводить не тільки до психологічних проблем, а й до соматичних, які важко піддаються медичної корекції, наприклад, «бичаче» серце, яке характеризується потовщенням стінок серця і збільшенням його порожнин, некрозом м’язової тканини. У пиві міститься кобальт, який використовується як стабілізатор піни. Він кумулируется в серцевому м’язі і діє на неї вкрай токсично.

    У чоловіків через зловживання пивом часто виникає еректильна дисфункція, знижується лібідо.

    Щоб побороти проблему з хворобливою тягою до пива, потрібно звернутися до лікарів в наркологічну клініку. Вони підберуть для пацієнта індивідуальний курс лікування, що включає в себе медикаментозну терапію для усунення ознак абстинентного синдрому і детоксикаційну терапію для виведення токсинів. У наркологічній клініці пацієнт із залежністю також може отримати кваліфіковану психологічну допомогу і підтримку.