Uk Uk
Лікування опіоїдної залежності

Опіоїдна наркоманія являє собою одну з найбільш важких форм наркотичної залежності, і в той же час – одну з найбільш часто зустрічаються. Опіоїди раніше вважалися «привілейованим» видом наркотиків, так як через свою вартості були доступними вузькому колу людей із залежністю – як правило, досить забезпечених. Зараз же через кустарний масового виробництва опіоїди поширилися всюди.

Ця форма залежності тепер часто зустрічається серед осіб підліткового та юнацького віку. Лікування опіоїдної залежності є складним завданням, з успішним виконанням якої можуть впоратися тільки висококваліфіковані лікарі наркологічного профілю. Будь-яка аддикция тягне за собою великі проблеми зі здоров’ям, сім’єю, а часто – і з законом. Руйнуються соціальні зв’язки, обриваються сімейні узи через неможливість витримати адиктивна поведінка людини, що вживає наркотики.

Через порушення когнітивної сфери наркомани не в змозі ефективно працювати на постійній основі, через що ті з них, хто працював раніше на постійній роботі – втрачають своє місце і поневіряються в пошуках тимчасових підробітків або ж зовсім вступають на кримінальну доріжку з метою незаконного отримання грошей для нової дози наркотиків. Таким чином, відбувається криміналізація наркотичної залежності, від чого можуть постраждати сім’я і сторонні люди. Це робить наркоманію глобальної соціальною проблемою.

Найпоширенішими наркотичними речовинами серед опіатів є кодеїн і морфін (виділені з опійного маку), а також метадон, фентаніл, героїн (є синтетичними препаратами).

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
  Під час розвитку наркозалежності організм отримує приємні ейфорічностью відчуття після кожного введення наркотику всередину. Перше вживання ще може не викликати моментальне розвиток залежності, але друге і третє вже обов’язково вироблять механізм звикання організму до наркотику, а наступні тільки закріплять цю залежність на біохімічному і психічному рівнях.

  Виділяють три стадії розвитку опіоїдної залежності, кожна з яких характеризується ускладненням ситуації, погіршенням фізичного та психологічного стану. На першій стадії вироблення залежності організм добре піддається лікуванню. На наступних стадіях лікування опіоїдної наркоманії буде куди більш складним процесом, що вимагає не тільки медикаментозних призначень, а й психотерапії.

  Яким чином навколишні можуть помітити, що у підлітка або дорослого людини з’явилися проблеми з наркотиками?

  У сукупності можуть вказувати на виникнення наркотичної залежності такі ознаки, як:

  • зниження рівня залученості в домашні справи, в робочий чи навчальний процес;
  • апатія або агресія, що змінюють один одного;
  • часта зміна настрою; скритність.

  Наркомани часто носять одяг з довгими рукавами, щоб приховати сліди ін’єкційного введення наркотику.

  В цьому випадку потрібно допомогти наркозалежному, переконавши його звернутися за допомогою до лікаря-нарколога. Опіоїдна наркоманія – це страшна залежність, яка торкнеться не тільки хворої людини, але і його сім’ю. І побороти її можна лише за допомогою досвідчених фахівців наркологічної клініки.