Uk Uk
Лікування чоловічого алкоголізму

Розвиток алкогольної залежності відбувається, як правило, повільно. З боку можна і зовсім не зрозуміти, що у людини давно вже є проблеми з алкоголем. На ранніх стадіях розвитку алкоголізму особистісні зміни проявляються незначно, і їх легко можна списати на особливості поведінки або сплутати з рисами характеру. Поступово алкоголізм загострює психологічні особливості, роблячи їх акцентуйовані.

Будучи вже повністю схильним до впливу алкоголю, питуща людина може категорично заперечувати свою залежність. Чи включаються потужні психологічні механізми захисту – зокрема, заперечення. Саме тому так складно вилікувати алкоголізм – адже для того, щоб почати лікування, людина повинна спочатку визнати наявність у себе хвороби, а також усвідомлено бажати зцілення.

Чоловік алкоголізм зустрічається за статистикою частіше, ніж жіночий. Швидше за все, головну роль в такому нерівному співвідношенні чоловічого та жіночого алкоголізму відіграє соціальний фактор – традиційно на вечірках, застіллях, святкуваннях більше п’ють чоловіки, така поведінка не те щоб соціально схвалюваності, але і не дуже бездоганне, до такої поведінки поставляться поблажливо. А якщо жінка в аналогічній ситуації буде багато випивати – швидше за все, їй буде висловлено несхвалення від близьких і друзів. Все-таки думка оточуючих людей багато в чому формує поведінку людей, адже люди – соціальні істоти.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
    Перша стадія алкоголізму характеризується тим, що у чоловіка виникає тяга до випивки, але все ж він випиває не просто так, а з приводу, яким може служити будь-який приємна подія. Бажання вжити алкоголь поступово стає чільним і витісняє всі інші потреби, але алкоголік цього не усвідомлює. Поступово втрачається контроль над тим, скільки було випито. Межі допустимого розмиваються. Починаються соматичні проблеми – вегето-судинна дистонія, порушення циркадних ритмів (що означає проблеми зі сном), порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Перша стадія чоловічого алкоголізму може тривати кілька років, в залежності від інтенсивності вживання.

    Подальші стадії розвитку алкоголізму у чоловіків ознаменовуються поведінкової деформацією. Похмілля протікає яскраво і виражено. Кількість випитого алкоголю значно збільшується. Поступово виникають погіршення в когнітивної сфері – погіршується пам’ять, порушується мислення. При різкому синдром відміни з’являються слухові і зорові галюцинації – це так званий алкогольний делірій. Зовнішні зміни вже не можна приховати, і навіть сторонні люди можуть помітити ознаки алкогольної деградації.

    Третя стадія чоловічого алкоголізму характеризується тим, що похмільний синдром виникає навіть після невеликої кількості випитого, і саме похмілля протікає настільки важко, що часто купірувати неприємні симптоми можна тільки завдяки зусиллям медиків. Переносимість алкоголю, або толерантність, як її називають – різко знижується, і тепер навіть незначна доза призводить до сильного сп’яніння. Деградація особистості, погіршення рис характеру стають яскраво вираженими.

    У наркологічній клініці лікарі можуть допомогти страждаючому від алкоголізму чоловікові – зняти симптоми алкогольного делірію, купірувати симптоми похмілля, очистити організм за допомогою детоксикаційних заходів. Але найголовніше і необхідна умова ефективного лікування – усвідомлення людиною згубності своєї звички, яка перейшла в хвороба, і бажання вилікуватися. В цьому випадку, завдяки допомозі лікарів-наркологів та за підтримки близьких, людина зможе кинути пити назавжди.