Uk Uk
Як переконати залежного лікуватися

Змусити іншу людину щось зробити можна або переконанням, або грубою силою. Переконати наркомана відмовитися від вживання наркотиків практично неможливо, оскільки він буде заперечувати свою хворобу, видаючи її за звичку, яку кинути можна в будь-який момент. Грубої ж силою (навіть відкинувши етичний аспект такого дії), теж нічого добитися не вийде, тому що чим сильніше психологічний тиск на людину, тим вище шанс, що він через почуття протиріччя не виконає те, що від нього хочуть.

У лікуванні залежності найголовніший фактор успіху – це розуміння і усвідомлення необхідності тверезості, без цього лікування ефективним не буде. Примус – це недієвий спосіб управління людиною, навіть якщо на короткий час він підкориться, то потім вийде з-під контролю. Єдино дієвим засобом буде словесне переконання людини, підкріплене твердістю намірів і розумінням психології залежного. Для цього варто отримати консультацію у психолога.

Щоб змусити хімічно залежної суб’єкта покинути вживання і почати лікуватися, не можна йому обіцяти матеріальних нагород. Замотивований матеріальними цінностями людина буде лікуватися заради вигоди, а не заради себе, тобто без розуміння необхідності тверезості. Нагорода після лікування – це сама тверезість, що дає можливість жити нормальним життям. Якщо людина цього не розуміє і прагне до матеріальної вигоди, то лікування буде безуспішним.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
    Якщо обманом відвезти людину в закрите медичний заклад, де його будуть лікувати від залежності, то це теж не допоможе вилікувати його назавжди. Повноцінне лікування і психологічна реабілітація будуть успішними, якщо людина сама свідомо хоче їх пройти, щоб відмовитися від своєї залежності. А так, перебуваючи в стані образи на своїх родичів, обманом віддали його на лікування, він буде зациклений на своєму стані, а не на продуктивному участю в реабілітаційних заходах.

    Якщо залежний знаходиться у важкому стані, то примусово лікування в наркологічній клініці допоможе поліпшити його самопочуття і фізичний стан, але ось тяга до наркотиків або алкоголю нікуди не дінеться. Тому запорукою успішного лікування від залежності є добровільна психологічна реабілітація та ресоціалізація.

    Щоб умовити залежного пройти лікування, потрібно багато терпіння, розуміння, сили волі. Потрібно бути послідовним у своїх словах і діях, щоб залежний відчував твердість ваших намірів, і розумів, що ви не відступите від свого.

    Всі люди мріють про щастя і про щасливе життя, про кохання. Залежна людина втратив ці мрії, він весь у владі наркотичного або алкогольного дурману. Потрібно частіше нагадувати йому, як було добре раніше, до виникнення залежності, щоб він почав порівнювати свій попередній стан і нинішнє, і може бути, у нього запуститься давно пригнічений механізм критичного мислення.