Uk Uk

Реабілітаційний центр – це місце, де нарко- або алкозалежні люди вчаться жити без наркотиків, вчаться відмовлятися від спокуси знову прийняти алкоголь або наркотики.

Наркоманія це важка хвороба психофізіологічного характеру, і наркоман – це хвора людина, якій потрібна медична та психологічна допомога. Вживання наркотиків розхитує психіку. Вольова сфера абсолютно руйнується. Якщо навіть людина сьогодні твердо впевнений, що кине наркотики або алкоголь, то вже завтра, коли прокинеться тяга, він з легкістю зрадить свої вчорашні наміри. Всі принципи і моральні норми знецінюються, і хвора людина готовий на все, щоб роздобути дозу наркотику або пляшку горілки.

Близькі люди, навіть маючи палке бажання допомогти, не завжди розуміють, що найкраща допомога – це організація курсу лікування і реабілітації в наркологічній клініці. Вони починають жаліти залежного тоді, коли цього не слід робити (бо це дає йому великий простір для психологічних маніпуляцій), і встановлювати гиперконтроль над ним, що призводить до протилежного результату, а зовсім не такому, як спочатку планувалося.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
    Курс реабілітації означає скоріше соціальне і психологічне відновлення людини після того, як він відновиться фізично, пройшовши медикаментозне лікування в наркологічній клініці. Стійка ремісія при залежності можлива тільки тоді, коли людина повністю розуміє необхідність тверезості і має сили підтримувати свою внутрішню установку тверезості. Фахівці центру реабілітації допомагають пацієнтам досягти цієї мети.

    Під час тривалої реабілітації люди вчаться самодисципліні, розвивають силу волі, піднімають свою самооцінку, яка вивільняє внутрішні психологічні ресурси, які допомагають чинити опір тязі до наркотиків і алкоголю. Реабілітантами належить по закінченню програми повернутися в звичне середовище, і цілком ймовірно, що вони зустрінуть там колишніх друзів – товаришів по чарці або наркоманів. А це означає, що великий шанс, що вони будуть вмовляти вилікували людину спробувати наркотики або алкоголь, щоб знову затягнути в свою середу. Так що реабілітанти повинні вчитися протистояти провокаціям.

    Суть реабілітації полягає в закріпленні установки на тверезість. Людям, вільним від алкогольної або наркотичної залежності, важко зрозуміти, наскільки буває сильної компульсивная тяга до психоактивних речовин, і як складно протистояти спокусі. Досвідчені психологи і психотерапевти в реабілітаційному центрі зможуть допомогти пацієнтові адаптуватися до життя після реабілітації.

    Зовсім люди часто втрачають роботу, втрачають розташування друзів і рідних, позбавляються соціального життя, стаючи в ній ізгоєм. Після виходу з наркологічній клініці вони не знають, чим себе зайняти і що робити. Фахівці в центрі реабілітації допомагають їм адаптуватися, підтримують їх в перших кроках по шляху тверезості. Поступово людина відновлює порушені соціальні зв’язки, налагоджує стосунки з близькими, знаходить роботи, і живе повноцінним життям. Це і є суттю реабілітаційної програми.

    Навіщо потрібна реабілітація