Uk Uk
Лікування алкоголізму

Алкоголізм – це компульсивний потяг до вживання алкоголю. Це руйнівний за силою впливу на організм людини захворювання має психофізіологічну природу, що означає, що тяга до спиртного у людини має не тільки фізичний характер, а й психологічний.Так як алкогольна залежність зачіпає професійні, соціальні, сімейні аспекти життя людини, то щоб звільнитися від залежності, потрібно комплексний підхід і допомогу лікарів відповідного наркологічного профілю.

Алкогольна залежність розвивається, як правило, в повільному темпі. Зловживання алкоголем призводить до того, що поступово починають проявлятися особистісні зміни, погіршення рис характеру. Поступово, з розвитком стадій захворювання, алкоголізм погіршує всі негативні риси характеру людини, роблячи перебування в його суспільстві неприємним і навіть нестерпним. Як наслідок цього, поступово порушуються соціальні зв’язки алкоголіка, близькі та знайомі його уникають. Виникають органічні порушення роботи мозку, погіршується пам’ять, мислення, логіка.

Найчастіше алкоголік втрачає роботу (якщо вона вимагає будь-якої кваліфікації), так як не в силах зосередитися на робочому процесі і відповідально виконувати всю необхідну роботу. Сильна зацикленість на вживанні алкоголю призводять до того, що всі життєві цінності і принципи відходять на задній план, життя алкоголіка звужується тільки до чарки.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
    Токсичний вплив алкоголю на системи органів призводить до сильного погіршення здоров’я і до деградації психіки. Рано чи пізно алкоголізм може призвести до смерті. Єдиний спосіб змінити що-небудь в кращу сторону в життя алкоголіка – це пройти курс лікування в наркологічній клініці. Наркологи надають допомогу в знятті симптоматики алкогольного делірію і похмілля, в очищенні організму за допомогою детоксикаційних заходів.

    Найбільш важлива і необхідна умова ефективного лікування – це осмислення людиною згубності алкоголю, і його щире бажання вилікуватися. В цьому випадку, завдяки кваліфікованій наркологічної допомоги та за підтримки близьких людей алкоголік зможе кинути пити назовсім.

    Однак основна проблема лікування алкоголіків полягає саме в тому, що вони часто не розуміють необхідності комплексного лікування, їм здається, що ніякої проблеми залежності у них немає, і в будь-який момент вони легко можуть перестати пити. Подібним чином проявляється заперечення – потужний механізм психологічного захисту. А раз немає розуміння проблеми залежності і усвідомлення неможливості впоратися з цим завданням самостійно, то лікування в наркологічній клініці допоможе тільки на фізіологічному рівні, коли після проведення детоксикації і підтримуючої терапії алкоголік відчує покращення самопочуття. А ось на психологічному рівні залежність і тяга до алкоголю нікуди не поділася.

    Повний курс реабілітації алкозалежних людей полягає в діагностиці стану пацієнта, в проведенні детоксикації та призначення підтримуючої терапії, в знятті симптомів похмілля, в проведенні кодування від алкоголю. Всі ці заходи покликані зняти залежність від алкоголю на фізіологічному рівні, а ось для закріплення установки на тверезість на психологічному рівні потрібно тривала робота з психологом.