Uk Uk
Лікування ігроманії

Ігроманія є однією з різновидів залежності. Вона характеризується найсильнішої психологічною залежністю від будь-якого виду гри (комп’ютерної, карткової; від ігрових автоматів; від гри на біржі; лотереї; тоталізаторів). Патологічний потяг до гри поступово займає чільне місце в житті людини, витісняючи і замінюючи сімейні та матеріальні цінності, професійні устремління. Компульсивная тяга, від якої практично неможливості самостійно позбавитися, руйнує соціальне життя людини, залишаючи його наодинці зі своєю хворобою.

Ігроманія – це дійсно хвороба, яку можна вилікувати тільки завдяки спільним зусиллям професіоналів в сфері медицини та психології, що спеціалізуються на лікуванні залежностей. Гравці «підсаджуються» на яскраві емоції, на швидку емоційну розрядку після гри. Після перемог у грі у них підвищується самооцінка і відчуття власної значущості.

Процес лікування від ігроманії дуже тривалий складний. Багато людей взагалі не вважають тягу до комп’ютерних або азартних ігор проблемою, адже, на їхню думку, ігри не приносять матеріальної шкоди організму, як алкоголь або наркотики. Але вони недооцінюють силу психологічного компульсивного потягу до ігор. Залежність – це завжди величезна шкода для психіки.

Причинами виникнення ігрової залежності можна назвати психологічне прагнення піти від проблем реального світу в світ вигаданий; конфлікти з сім’єю або на роботі; незрілість психіки (це здебільшого стосується підлітків). Цей різновид залежності найчастіше зустрічається саме у підлітків, хоча і дорослі люди їй теж можуть бути схильні. Серед ігроманів більше чоловіків, ніж жінок.

Ігроманія починається тоді, коли людина не в силах контролювати час, витрачений грі. Якщо бажання грати домінує в його думках і керує його діяльністю і вчинками, змушуючи міняти пріоритети – значить, залежність вже розвинулася.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
    Азартні ігри, в які грає людина з залежністю, можуть привести його до фінансового краху і банкрутства, що може боляче вдарити не тільки по ньому, але і по членам його сім’ї. Ігромани також як і наркомани, коли шукають гроші на дозу, втрачають всі заощадження і позичають гроші, тільки щоб зробити ставку. Комп’ютерні ігри, хоч і в меншому ступені монетизовані, але теж повністю затягують залежної людини в свій фантастичний світ, де не мають значення реальні життєві досягнення. Залежна людина таким чином тікає від реальності.

    Ігроманія – це соціальна хвороба, від якої страждають не тільки самі залежні, але і їх близькі. Діагностувати ігроманію можна, виходячи з комплексної оцінки поведінки людини, анамнезу його ігрової активності (як часто грає, скільки часу цьому приділяє, і т.д.). Діагноз «ігроманія» (або «лудомания») можуть поставити такі фахівці, як нарколог, психіатр, психотерапевт.

    Лікування ігроманії не носить медикаментозний характер, хіба що в тих випадках, коли вона міцно пов’язана з психічними розладами. Тоді пацієнту, який звернувся в наркологічну клініку для лікування від лудоманії, призначають препарати седативного впливу. Щоб пацієнт зміг повернутися в спокійне і врівноважене стан, потрібно повноцінний і якісний сон, так що лікарі обов’язково допомагають пацієнту відновити нормальний режим сну.

    У кожному разі лікарі наркологічної клініки підбирають індивідуальну терапію, що враховує особистісні та характерологічні риси, стадію залежності, наявність пов’язаних психічних розладів. Щоб вивести людину зі стану хворобливого потягу до ігор, йому призначають групову та індивідуальну психотерапію. З усіх напрямків психотерапії при роботі з ігроманами відмінно зарекомендували себе суггестивная, раціональна психотерапія, психоаналіз, біхевіоризм.

    В каждом случае врачи наркологической клиники подбирают индивидуальную терапию, учитывающую личностные и характерологические черты, стадию зависимости, наличие сопряженных психических расстройств. Чтобы вывести человека из состояния болезненного влечения к играм, ему назначают групповую и индивидуальную психотерапию. Из всех направлений психотерапии при работе с игроманами отлично зарекомендовали себя суггестивная, рациональная психотерапия, психоанализ, бихевиоризм.