Uk Uk

Чому підлітки стають алкоголіками?

Причини алкоголізму підлітків діляться на кілька груп. Вони пов’язані з психологією, спадковістю та іншими факторами. До стандартних приводів відносять:

 • Спроби слідувати традиціям.
 • Бажання відчути щось нове.
 • Позбавлення від сором’язливості і деяких комплексів в спілкуванні.
 • Знаходження розуміння з іншими.

Тінейджери вважають, що спиртне вважається прекрасним способом розкрити себе, збудитися і стати більш відкритим до людей. Однак вже після першого досвіду багато відчувають гіркоту, печіння у роті, стикаються з головними болями, нудотою, блювотою і так далі. В такі моменти приймається рішення більше не пити. Але з кожним новим разом неприємні відчуття стають нормальними, з ними просто звикаєш. З часом з’являється все більше приводів випити: вступ до університету, День Народження, випускний і так далі. Виробляється повноцінна залежність. Багато підлітки вживають спиртне лише для того, щоб не нудьгувати. Вони не можуть знайти для себе підходяще заняття і випивають на самоті. Все це призводить до формування небезпечної недуги, що потребує лікування.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
  Ефективні заходи профілактики

  Формування людської особистості і характеру займає тривалий проміжок часу, тому в деякі життєві періоди виникає потреба в профілактичних заходах. Завдання батьків полягає в побудові хороших довірчих відносин, а також прищепленні любові до активного способу життя. Профілактика алкоголізму у підлітків передбачає повну відмову від спиртного з боку батьків. Більше того, потрібно правильно харчуватися і пам’ятати про режим сну, відпочинку. З дитиною треба якомога частіше спілкуватися, ділитися секретами, активно брати участь у його розвитку – лише тоді батько стане справжнім авторитетом і наставником.

  Якщо у якогось члена сім’ї раніше був не дуже приємний досвід з алкоголем, не бійтеся розповісти про цю дитину. Молоді люди досить часто дивляться, як оточуючі п’ють і вважають, що в цьому немає ніякої шкоди. А в кіно і відеоіграх випивка взагалі нерідко представлена в позитивному ключі. Тому батькові і матері потрібно пояснити хлопчикові або дівчинці, до чого може призвести така небезпечна звичка.

  Профілактика підліткового алкоголізму не буде ефективною, якщо вона постійно супроводжується агресивним тоном. Постійні претензії і обурення з боку родичів викликають лише опір. Тому діалог має проводитися мирно. Батькам варто усвідомлювати, що домашня атмосфера сильно впливає на те, наскільки успішною буде майбутнє дитини.