Uk Uk

У більшості випадків рідні і друзі таких людей бачать лише один вихід із такої ситуації – почати примусове лікування алкоголізму. Як показує практика, зробити це досить непросто: у цієї процедури існують не тільки переваги, а й маса підводних каменів.

Основания для принудительной терапии

Спершу необхідно розібратися в самому понятті. У нормативно-правових актах дається чітке визначення примусової терапії. Йдеться про відправлення залежного пацієнта в клініку для терапії та відновлення. Це робиться з метою ізолювання людини від соціуму і змушення вилікуватися від деструктивного недуги. Коли лікарі установи переконуються в адекватності пацієнта, вони виписують його.

Примусове кодування від алкоголізму можливо тільки в тому випадку, якщо сам хворий дав письмову згоду на лікування. Однак все ж присутні деякі винятки, коли ще до судового рішення алкоголік може бути відправлений в реабілітаційний центр без своєї згоди:

 • Якщо він становить небезпеку для себе або суспільства.
 • Коли хворий не в силах займатися самообслуговуванням.
 • Якщо людина знаходиться на межі смерті, а залежність стає настільки сильною, що без термінового лікування він просто-напросто помре.

Переваги і недоліки подібної форми лікування

Примусове лікування алкоголіків зарекомендувало себе як досить спірна форма терапії, для якої характерні як плюси, так і мінуси. Безумовно, багатьох рідних не хочеться змушувати свого родича насильно проходити реабілітаційні програми, проте в деяких випадках без цього ніяк не обійтися. Основні переваги даного способу полягають в:

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
  • Ізольованості алкоголіка від деструктивного оточення.
  • Комплексний характер терапії.
  • Обліку протипоказань.

  Насильницьке лікування алкоголізму закінчується тим, що колишній залежний дійсно позбавляється від основних ознак вищеописаного захворювання. Лікарі проводять заходи, спрямовані на очищення і зміцнення організму, а також відмова від вживання спиртного в подальшому. У багатьох установах проводиться трудова реабілітація, що дозволяє відволікатися від думок про алкоголь.

  Для примусового лікування також характерні деякі недоліки:

  • Величезна ймовірність зірватися після відновного курсу.
  • Підвищується агресія до людей, які помістили людини в клініку.
  • Мінімальна ефективність.
  • Повна відсутність у хворого мотивації одужати.

  Як примусово лікувати алкоголіка, якщо він просто-напросто не готовий співпрацювати з лікарями центру? Терапія проти своєї волі змушує сприймати докторів як своїх особистих ворогів. Більш того, відсутня гарантія того, що після лікування залежний не піде за новою пляшкою горілки в магазин.

  Таким чином, примусова терапія відрізняється як перевагами, так і недоліками. Слід зазначити, що практикують її досить рідко через свою недостатню ефективність. Куди краще поспілкуватися з пацієнтом, розповісти йому про шкоду спиртного і мотивувати скоріше звернутися в клініку і почати вести адекватний спосіб життя.