Uk Uk
Антиалкогольна та антинаркоманійна робота сімейного фельдшера

Значний відсоток пацієнтів, які проходять лікування наркоманії Одеса, це підлітки чи дорослі, які звикли до небезпечних речовин ще у шкільні роки. Близько 18% українців віком 14-17 років хоча б раз пробували заборонені препарати, і для багатьох цей досвід став початком залежності. Алкоголь починають приймати ще раніше. Одним із ефективних методів профілактики адикцій є планомірна робота сімейного лікаря, який має виявляти потенційних наркоманів за допомогою мотиваційних розмов та інших методик. У ситуації, коли залежність таки сформувалася, на допомогу готові прийти наші наркологи та психотерапевти – у РЦ «Altera» пацієнти з різною стадією наркоманії отримують анонімне та ефективне лікування, після якого можуть розпочати життя з чистого листа.

Помилка антиалкогольного та антинаркоманійного виховання

У сприйнятті переважної більшості людей виховна робота, спрямована на попередження розвитку алкоголізму і наркоманії, – це виключно пропаганда. Дійсно, регулярне спілкування з підлітками на теми, пов’язані із залежностями, необхідне, але воно є лише частиною комплексу заходів щодо профілактики адикцій. Одними бесідами, лекціями чи зустрічами з колишніми наркоманами не можна завадити споживанню спиртного та ПАР.

У період дорослішання психіка та гормональний фон відрізняються нестабільністю. Спробувати щось заборонене підлітків мотивують цікавість, бажання не відрізнятися від однолітків, прагнення продемонструвати власну крутість, почуття самотності, гіперопіки тощо. Щоб ситуація не стала критичною і дитині не знадобилося лікування наркоманії, всім оточуючим дорослих (починаючи від батьків, закінчуючи педагогом та сімейним лікарем) потрібно перебувати з ним у контакті та помічати особистісні зміни.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
  Вивчення особи

  Вивчення особи

  Передумови для формування адикцій можна побачити навіть у молодших школярів. Йдеться насамперед про учнів, які ростуть у сім’ях, де хтось із дорослих випиває, є наркоманом або проходив лікування від залежності. У зону ризику потрапляють також діти з уродженими чи набутими психічними порушеннями. Лікар під час заповнення медкарти та проведення оглядів повинен отримати максимально докладну інформацію про сімейний анамнез. Способи антиалкогольного впливу підбираються з урахуванням темпераменту, віку дитини, обстановки вдома, особливостей виховання, зокрема, позиції батька та матері щодо прийому наркотиків та алкоголю.

  Родичі часто відмовляються спочатку визнавати той факт, що їхньому синові чи доньці потрібне лікування для наркоманів в Одесі чи курс терапії від алкоголізму. Дорослі почуваються винними, намагаються впоратися самотужки або зовсім ігнорують ознаки недуги, але такий підхід лише шкодить пацієнтові. Тільки спеціалізований курс детоксикації та психокорекції дає шанс на остаточний порятунок від хвороби. Кожна нова доза посилює стан підлітка – при появі симптомів сімейному лікарю слід негайно проінформувати батьків, наголосивши на необхідності термінового стаціонарного лікування.  

  Роль педагога

  Не лише сімейний фельдшер, а й учитель у школі має серйозно ставитися до формування у дитини негативного ставлення до споживання алкоголю, психостимуляторів. Для дітей педагог є прикладом, багатьом він навіть у психологічному плані замінює батька (особливо у неповноцінних сім’ях), тому його вплив значний. Ключову роль відіграє створення довірених відносин із класом та планомірний вплив на їх внутрішні установки. Виховання може полягати в:

  • дискусіях на тему шкоди наркотиків та спиртного;
  • обговорення різних аспектів алкогольної залежності та наркоманії;
  • організації зустрічей із колишніми наркоманами;
  • перегляд фільмів;
  • підготовці рефератів про віддалені наслідки прийому психостимуляторів;
  • особисті бесіди з «проблемними» учнями.

  Крім просвітницької місії, завдання вчителя – допомога у створенні гармонійних особистостей, здатних знайти своє покликання, стати повноцінними членами суспільства. Задоволені життям і стресостійкі люди з меншою ймовірністю схильності до ПАР або алкоголю. У них буде достатньо позитивних емоцій без стимулюючих речовин. Поки що система профілактики алкоголізму, наркоманії серед підлітків в Україні недостатньо розвинена, основна робота із захисту дітей від небезпечних адикцій лежить на батьках. Уважне ставлення до емоційного, фізичного здоров’я дитини дозволить вчасно помітити особистісні зміни, які можуть бути ознаками наркозалежності чи алкоголізму. Спростувати або підтвердити діагноз, а також призначити правильне лікування зможе кваліфікований нарколог в Одесі – щоб записатися на прийом до хорошого спеціаліста, дзвоніть до нашого центру за номером (067) 413 34 21.