Uk Uk

Особливості реабілітації наркоманів

Основою реабілітаційного етапу вважається мотивація хворого відмовитися від прийняття заборонених речовин. Пацієнт щодня взаємодіє з психотерапевтами та психологами. З часом людина росте в духовному плані, у нього з’являються життєві цінності, тепер він тверезо мислить. Про позитивному результаті роботи можна буде говорити лише в разі появи у наркомана нового світогляду і переосмислення життєвих цінностей.

Безумовно, про стовідсоткову ефективність ліквідації наркозалежності не говорять навіть найкращі лікарі в своїй області. Згідно зі статистичними даними, близько 80-90 відсотків пацієнтів після проходження реабілітаційного курсу остаточно кидають «пустощі» наркотиками. Решта ж з часом знову починають приймати дурманящіе препарати. Однак дані показники є гідними і в будь-якому випадку доводять, наскільки дієва реабілітація.

Що таке реабілітація наркоманів? В першу чергу це медичні, психологічні, соціальні та освітні заходи, що сприяють відновленню, формуванню або коригуванню поведінкових норм.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
  Якою має бути реабілітація?

  Не менш важливо ознайомитися з тим, як проходить реабілітація наркоманів і які принципи закладені в її основу:

  • Комплексний підхід. Від залежності страждають самі різні сфери особистості, тому лише завдяки комплексному впливу вдасться розраховувати на повне вилікування.
  • Миттєвий відмова від заборонених препаратів. Щоб змінити особистість і сформувати у неї здорове мислення, необхідно повністю відмовитися від дурману – тільки так вийде глибоко працювати з підсвідомістю і способом мислення.
  • Добровільність. Змінювати поведінку і спосіб мислення вдасться тільки при наявності зацікавленості з боку пацієнта.
  • Закритий стаціонар. Для огорожі людини від можливого вживання наркотиків, зустрічей з колишніми «друзями», конфліктів в сім’ї та інших негативних впливів слід проживати якийсь час в закритих стаціонарних умовах, де лікарі контролюють кожен крок пацієнтів.
  • Розробка індивідуальної програми. Для максимальної ефективності та швидкості курс повинен враховувати всі особливості пацієнтів, починаючи від віку і закінчуючи стажем вживання, наявністю хронічних недуг.
  • Робота в групі. Спільна терапія і гостей з іншими наркоманами додатково мотивує і морально підтримує. За допомогою групової терапії з’являються навички комунікації і рішення конфліктів, що неймовірно важливо для подальшого життя в соціумі.

  Таким чином, реабілітаційний етап покликаний вирішити всі внутрішні особистісні проблеми пацієнта, виробити у нього остаточне огиду до заборонених препаратів, щоб в майбутньому людина не зірвався і не почав знову приймати наркотики.