Uk Uk

Наркологічний центр “Altera” рекомендує ознайомитися вам з коротким “керівництвом для батьків щодо вживання алкоголю неповнолітніми”.

Підлітки пробують алкоголь з різних причин:
– щоб проявити незалежність,
– уникнути стресу,
– тиску з боку однолітків, бунту
– і навіть нудьги

Але в основному вони роблять це, не усвідомлюючи в повній мірі негативні наслідки алкогольної залежності і ризики для їх здоров’я.

40% підлітків не відчувають ніякого ризику, випиваючи один або два напою майже кожен день.

Як батько, ви надаєте величезний вплив на те, чи вирішить ваша дитина пити чи ні. Будьте поінформовані і дайте зрозуміти, що ви не схвалюєте вживання алкоголю дитини, моделюйте поведінку, пов’язану зі здоров’ям, і знаходите можливості обговорити небезпеку алкоголю.

Знайте ризики: Так, більшість неповнолітніх п’ють – 90 відсотків з них постійно напиваються до стану пияцтва. Люди у віці від 12 до 20 років п’ють 11 відсотків всього алкоголю, споживаного в світі. Хоча молоді люди п’ють рідше, ніж дорослі, але вони п’ють великими дозами, збільшуючи ризики для здоров’я і безпеки.

Інші важливі фактори ризику, які слід враховувати, і допомогти вашому синові або дочці зрозуміти:

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
  Підліткові мізки більш уразливі для алкоголю. Дослідження показують, що мозок підлітка повністю не розвивається до 25 років. Алкоголь може змінити це розвиток, потенційно впливаючи на структуру і функцію мозку.
  Неповнолітня вживання алкоголю збільшує ризик виникнення проблем з алкоголем в подальшому житті. Дослідження показують, що люди, які починають пити до 15 років, в чотири рази частіше стикаються з алкогольною залежністю.
  Змішування алкоголю і марихуани небезпечно і може значно погіршити стан і розвиток дитини. Рівень інтоксикації і вторинні ефекти можуть бути непередбачуваними.
  Змішувати алкоголь і рецептурні ліки особливо небезпечно. Це може викликати нудоту і блювоту, головний біль, сонливість, втрату свідомості і втрату координації і піддає вас ризику внутрішньої кровотечі, проблем з серцем і утрудненого дихання.

  Як вирішити проблему вживання алкоголю неповнолітніми?

  Що ти можеш зробити для лікування підліткового алкоголізму?

  Дитина з одним алкозалежним батьком, п’є набагато частіше, ніж дитина, чиї батьки не п’ють зовсім.

  Намагайтеся не створювати в будинку і сім’ї обстановку, в якій може виникнути потреба пити і курити – знайдіть способи відсвяткувати і відпочити без алкоголю.
  Не робіть алкоголь доступним для вашої дитини або його друзів. Це не тільки питання безпеки, це ще і питання законності.
  Діти у віці від 11 до 14 років бачать близько 1000 рекламних оголошень в рік. Обговоріть обов’язково з дитиною, що він бачить, і допоможіть розібратися в повідомленнях про алкоголь, які ваша дитина отримує від друзів і засобів масової інформації.
  Спостерігайте за будь-якими вечірками в вашому домі, щоб переконатися, що немає алкоголю, і переконайтеся, що ваші підлітки знають правила заздалегідь.
  Ваша дитина спілкується в чужому домі? Знай, де він або вона буде. Зателефонуйте батькам заздалегідь, щоб перевірити місце проведення, а також забезпечити спостереження з боку дорослих. Якщо захід здається недоречним, висловіть стурбованість і залиште свою дитину вдома.
  Повідомте про свої очікування і правилах, коли ваш підліток зустрічається з друзями, і включіть регулярні перевірки.
  Переконайте вашої дитини, що він або вона може зателефонувати вам, щоб ви його забрали при необхідності.
  Обговоріть з дитиною внутрісімейний “договір-угода”, що встановлює правила про наркотики та алкоголь. Ваш син або дочка за фактом такої домовленості можуть на підсвідомому рівні боятися вас обдурити через поваги та довіри.

  Як правильно поставити спілкування з дитиною з питання лікування алкоголізму?

  Зберігайте спокій, розслабтеся і виконуйте нижченаведені поради, щоб ваша дитина почув, що ви хочете сказати, і навпаки.

  Намагайтеся бути об’єктивним і відкритим. Якщо ви хочете вести продуктивна розмова зі своєю дитиною, зробіть все можливе, щоб зберігати відкритість і залишатися цікавим.
  Ставте відкриті питання. Це питання, які викликають більше, ніж просто відповідь «так» або «ні», і приведуть до більш захоплюючою бесіді.
  Нехай підліток знає, що його чують. Активно слухайте і відображайте то, що ви чуєте – дослівно або просто сентиментально.
  Обговоріть негативні наслідки вживання алкоголю і те, що це означає з точки зору психічного і фізичного здоров’я, безпеки та прийняття правильних рішень.
  Поговоріть про довгострокові ефекти. Якщо ваша дитина зацікавлений у вживанні алкоголю, запитаєте, чому – і що може статися, якщо він / вона це зробить. Це змушує вашого підлітка задуматися про своє майбутнє і про деякі можливі негативні наслідки.
  Покажіть співчуття і співчуття. Нехай ваша дитина знає, що ви розумієте. Підліткові роки можуть бути важкими. Визнайте, що всі іноді борються, але алкоголь не є корисним і здоровим способом впоратися з проблемами. Нехай ваша дитина знає, що він або вона можуть довіряти вам.
  Нагадайте своїй дитині, що ви повністю готові і відкриті для підтримки і керівництва – і що для вас важливо, щоб вона або він були здорові і щасливі і робили безпечний вибір.
  Якщо у вашій родині є історія наркоманії або алкоголізму, то у вашої дитини набагато більший ризик розвитку алкогольної залежності. Пам’ятайте про це підвищений ризик і регулярно обговорюйте його зі своєю дитиною, як при будь-якій хворобі.

  Слідкуйте за тим, як справляється ваша дитина. Здається він або вона замкнутим або незацікавленим?
  Це ознаки того, що ваша дитина щось приховує або потребує додаткового втручання лікаря психіатра / нарколога.

  Не чекай! Зателефонуй зараз. +38 (067) 413 34 21.

  Наркологічний центр «Altera» – Безкоштовна і Анонімна консультація з питання “лікування алкоголізму в Миколаєві“!