Uk Uk

У групі 15 осіб, із них 2 жінки. Серед учасників є як залежні від алкоголю, так і залежні від наркотичних речовин, багато учасників є полінаркозалежними, маючи великий досвід експериментів з прийомом різних психоактивних речовин. Перші дві групи були присвячені формуванню психотерапевтичної атмосфери в групі і знайомству ведучої з учасниками групи, проводилися ігрові вправи на знайомство, були сформовані і записані на плакаті «правила життя психотерапевтичної групі», які обговорювалися в спільній дискусії і були прийняті всіма одноголосно.

26 грудня третя зустріч з групою почалася за традицією з кола почуттів і актуальних переживань «тут і зараз» у кожного з учасників – так званого «шеринга». Реабілітанти в групі відчувають змішані почуття перед Новим Роком. Більшість учасників хотіли б опинитися вдома і зустрічати свята в звичній атмосфері, однак необхідність залишатися в центрі викликає роздратування, опір, розчарування, смуток і жаль. Характерно для окремих учасників і почуття самотності, покинутості, нездійснені очікування. Окремі учасники потребували підвищеної уваги. З ними проводилися неглибокі психотерапевтичні інтервенції безпосередньо в рамках першого кола.

Друга половина групової роботи була присвячена виконанню групової вправи. Групові психологічні вправи – це ефективний інструмент психотерапії, який допомагає учасникам усвідомити свої глибокі психологічні процеси, при цьому часом без напруги і навіть із задоволенням. Така форма психологічної роботи охоче приймається пацієнтами, адже атмосфера гри, розкутості і спільних дій дозволяє зробити процес лікування захоплюючим.

Вправа на знайомство, робота з самоприйняттям – «Здрастуй, казка!»

Учасникам групи запропоновано вільно пограти в улюблених героїв казок, уявити себе будь-яким героєм казки, яким з якихось причин або просто за внутрішнім відчуттям зараз хочеться побути. Важливо не обговорювати свій вибір з іншими учасниками, оскільки наступна частина завдання – представити свого персонажа группі таким чином, щоб група здогадалася і назвала його ім’я. У поданні має прозвучати, за які якості цей персонаж був обраний учасником. Після озвучування завдання учасники деякий час обмірковували свого героя. Одні побачили, що їхній персонажа відразу, а для деяких це було дуже нелегко, і завдання викликало розгубленість … Ведуча групи допомагала учасникам питаннями. Представлення учасників викликало багато емоцій в колі, відгадуючи, хто є хто, учасники жартували і сміялися, атмосфера була дуже невимушена. Серед казкових героїв були: Чебурашка, Кіт у чоботях, Вовк і Пес з одного мультфільму, Крокодил Гена, Царівна Несміяна, Дід Мороз, Заєць з «Ну, постривай!», Піноккіо, Іванушка-Дурник і інші. Після того, як учасники вжилися в своїх героїв, у другій частині вправи їм пропонувалося об’єднатися в трійки, виходячи з корисних в житті якостей інших героїв. Трійки сідали окремо від інших трійок. Завдання було організувати спільне життя в їх міні-будиночку, розділити обов’язки по господарству, вибрати лідера, зрозуміти хто і як буде допомагати досягненню спільної мети, а саме одужання від хімічної залежності. Далі дається час на обговорення в трійках. Через 10-15 хвилин всі трійки повертаються в загальне коло, трійка призначає одного учасника для презентації, щоб розповісти про життя в їх казковому будинку, хто які виконує ролі, які були зроблені відкриття.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
  За підсумками вправи стало помітно, що у більшості учасників цілком казкові, тобто нереалістичні уявлення про те, як досягти мети, тобто одужання, живучи спільним господарством, сімейним життям. У поведінці і розподілі обов’язків простежувалися ті ж поведінкові шаблони і механізми, які в житті використовують залежні особистості, тобто маніпуляції, споживацьке ставлення до ближніх і інфантильні стереотипи, тобто відмова від різних форм відповідальності, перекладання відповідальності на оточення. На жаль за підсумками групового обговорення жодна трійка не добилася б одужання в реальних умовах життя.

  І в цьому думка групи повністю було єдина.

  На завершення роботи було проведено фінальне коло почуттів і станів. Учасники ділилися чим хм сподобалася вправа і їм є про що подумати, наприклад питання про те, що їм допоможе досягти одужання, а що з їхньої поведінки явно є для них перешкодою.

  Емоційний фон за підсумками психотерапевтичної зустрічі в групі був підвищеним, реабілітанти дякували ведучій за проведену роботу і висловлювали інтерес до подальших зустрічей в психотерапевтичної групі.

  26 грудня в РЦ «Альтера» пройшла третя зустріч психотерапевтичної групи.

  26 грудня в РЦ «Альтера» пройшла третя зустріч психотерапевтичної групи.