Uk Uk

Співзалежність: що це?

Співзалежність при алкоголізмі і наркоманії є результатом поступового пристосовування до проблем, що існують в сім’ях. Спочатку вона виражена у формі захисту для виживання в певних обставинах, після чого переходить в звичний спосіб життя. Ключова причина, по якій подібний стан виникає у родичів, безпосередньо пов’язана з емоційною або соціальної залежністю. Дружини часто співзалежних від своїх чоловіків не тільки через сильну прихильності, а й тому, що їм просто нікуди піти. Батькам складно залишити в біді дитини, що вживає наркотики, адже вони відповідають за його дії.

Як подолати співзалежність при наркоманії?

Спершу ознаки співзалежності проявляються в якості захисного способу, з часом закріплюється і стає стандартною реакцією навіть при відсутності загрози. Такі люди надмірно тривожні навіть в ситуаціях, де відсутня привід для паніки. Наприклад, якщо наркоман довго пропадає, співзалежний починає сильно переживати, обдзвонювати всі лікарні, морги і так далі. У таких особистостей перманентний стрес, вони повністю залежні від життя наркозалежного і готові вжити всіх заходів для його порятунку.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ!

Залиште заявку прямо зараз
  Для синдрому співзалежності характерні ознаки за типом:

  • Заперечення проблем, спроб самообману і помилки.
  • Неусвідомлених вчинків, невмотивованої агресії по відношенню до інших людей.
  • Цілковитою апатії.
  • Зниженні самооцінки, глибокого почуття провини.
  • Погіршення здоров’я, яке провокувало регулярними стресами.
   Головна біда співзалежності полягає в наступному: близькі шукають виправдання всім діям наркомана, навіть якщо вони неадекватні. Мами часто запевняють себе, що їхні сини зв’язалися з поганою компанією, а дружини звинувачують себе в тому, що чоловік краде речі у сусідів для придбання заборонених препаратів.

  Правильне лікування співзалежності

  Лікування співзалежності стане єдиним вірним рішенням у ситуації, що склалася. Під час терапевтичного курсу кваліфіковані фахівці повертають особистість в нормальне середовище і пояснюють, як правильно вести себе з наркоманом. Взагалі, як показує практика, співзалежність чинить деструктивний вплив на одужання залежних людей. Більш того, істотно підвищується ризик того, що вони самі згодом перейдуть до вживання заборонених препаратів.

  Коли з’являється співзалежність, необхідно зрозуміти, що проблема виникла не тільки з вини упередженого до наркотиків або алкоголю. Винуватцем є саме той, хто допустив вплив іншої людини на себе. Іноді співзалежних настільки сильно нехтують своїм здоров’ям, що стикаються з захворюванням і надалі страждають.

  Реальна допомога співзалежних надається в реабілітаційних центрах, де грамотним фахівцям добре відомо, які дії робити для відновлення пацієнта. Якщо виникнуть додаткові питання, завжди можна зв’язатися з кваліфікованими менеджерами для детальної консультації.